Kanálové klimatizace

Projektujeme, montujeme a servisujeme různé druhy a značky kanálové klimatizace.

Kanálové klimatizace

Ideální klimatizační zařízení pro haly, dílny a větší místnosti. Díky silnému výkonu je zajištěno mohutné proudění vzduchu z jednotky. Vzduch se tak dostane i do těch nejvzdálenějších koutů.

Kanálové klimatizace

Kanálové klimatizace jsou vhodné do komerčních objektů (např. obchodní centra, hotely,…). Výhodou těchto klimatizací je to, že nenarušují vzhled interiéru, jelikož výduch klimatizace je ve formě malých talířových otvorů.

Klimatizace se skládá ze dvou částí: z vnitřní a venkovní. Vnitřní jednotka bývá umístěna v prostoru, který má být vychlazen. Přesné umístění je velmi individuální, ale nejčastěji tato jednotka bývá instalována do podhledu nebo na půdu.

Venkovní jednotka se opět instaluje individuálně, dle prostorových možností. Může být umístěna na balkoně, fasádě, zemi, atd… 

Jaký je rozdíl mezi Single split a Multi split?

Hlavní rozdíl je ve schopnosti venkovní jednotky obsluhovat jednu nebo více vnitřních jednotek.

Single split se skládá z jedné venkovní jednotky a jedné vnitřní jednotky.

Multi split se skládá z jedné venkovní jednotky a více vnitřních jednotek. 

Co je důležité pro výběr kanálové klimatizace? 

1. Výkon – výkon klimatizace se určuje dle velikosti místnosti, která má být vychlazena, dále dle tepelných ztrát objektu a také dle toho, kolik spotřebičů se v místnosti nachází (např. počítače v kanceláři). 

2. Hlučnost – hlučnost je dalším důležitým aspektem, na který byste si měli dát při výběru pozor, jelikož některé jednotky mohou být hlučnější a není proto vhodné tyto jednotky umísťovat např. do ložnice. Hlučnost jednotky bývá uváděna v dB (decibelech) 

3. Spotřeba energie – klimatizační jednotka, kterou si vyberete, by měla spadat alespoň do energetické třídy A+ a vyšší

Kanálové klimatizace jsou zařízení vyžadující odbornou montáž. Dle nařízení EU č.517/2014 a zákona č.89/2017 je možné prodat klimatizaci koncovému zákazníkovi jen po předložení smlouvy o instalaci s certifikovanou osobou, která danou instalaci provede.  

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat. 

Mám zájem o nezávaznou nabídku kanálové klimatizace

Nechejte nám na sebe kontakt, ozveme se Vám do 48 hodin.

Dodáváme kanálové klimatizace těchto značek

Zobrazit partnery
Fujitsu
Sinclair
DAIKIN