Kazetové klimatizace

Projektujeme, montujeme a servisujeme různé druhy a značky kazetové klimatizace.

Kazetové klimatizace

Pro instalace do dvojitých stropů nabízíme širokou modelovou řadu kazetových jednotek. Čtyři výstupy zajišťují rovnoměrné promíchání vzduchu v místnosti s možností nastavení pozice lamel.

Kazetové klimatizace

Kazetové klimatizace, které jsou často označovány jako stropní klimatizace, jelikož bývají instalovány do stropních podhledů, jsou vhodné do velkých prostorů s vysokými stropy. Nejčastěji bývají instalovány do komerčních objektů (hotely, restaurace, zasedací místnosti,...), ale mohou být instalovány i do rodinných domů. Výhodou těchto jednotek je to, že nenarušují vzhled prostoru. Za další výhodu lze považovat tichost jednotek.

Klimatizace se skládá ze dvou částí: z vnitřní a venkovní. Vnitřní jednotka bývá umístěna v prostoru, který má být vychlazen. Přesné umístění je velmi individuální, ale vždy je tato jednotka  instalována do stropního podhledu, jak už vychází z jejího názvu.

Venkovní jednotka se opět instaluje individuálně, dle prostorových možností. Může být umístěna na balkoně, fasádě, zemi, atd… 

Jaký je rozdíl mezi Single split a Multi split?

Hlavní rozdíl je ve schopnosti venkovní jednotky obsluhovat jednu nebo více vnitřních jednotek.

Single split se skládá z jedné venkovní jednotky a jedné vnitřní jednotky.

Multi split se skládá z jedné venkovní jednotky a více vnitřních jednotek. 

Kazetové klimatizace můžeme rozdělit podle počtu výstupů vzduchu na:

  • Jednocestné
  • Dvoucestné
  • Čtyřcestné

Co je důležité pro výběr kazetové klimatizace? 

1. Výkon – výkon klimatizace se určuje dle velikosti místnosti, která má být vychlazena, dále dle tepelných ztrát objektu a také dle toho, kolik spotřebičů se v místnosti nachází (např. počítače v kanceláři). 

2. Hlučnost – hlučnost je dalším důležitým aspektem, na který byste si měli dát při výběru pozor, jelikož některé jednotky mohou být hlučnější a není proto vhodné tyto jednotky umísťovat např. do ložnice. Hlučnost jednotky bývá uváděna v dB (decibelech) 

3. Spotřeba energie – klimatizační jednotka, kterou si vyberete, by měla spadat alespoň do energetické třídy A+ a vyšší 

Kazetové klimatizace jsou zařízení vyžadující odbornou montáž. Dle nařízení EU č.517/2014 a zákona č.89/2017 je možné prodat klimatizaci koncovému zákazníkovi jen po předložení smlouvy o instalaci s certifikovanou osobou, která danou instalaci provede. 

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat. 

Mám zájem o nezávaznou nabídku kazetové klimatizace

Nechejte nám na sebe kontakt, ozveme se Vám do 48 hodin.

Dodáváme kazetové klimatizace těchto značek

Zobrazit partnery
Fujitsu
Sinclair
DAIKIN
Samsung
LG