Nástěnné klimatizace

Projektujeme, montujeme a servisujeme různé druhy a značky nástěnné klimatizace.

Nástěnné klimatizace

Nejběžnější typ klimatizace určený pro umístění na zeď. Spojení designového provedení spolu s vhodným umístěním zabezpečí požadovaný komfort, který od klimatizace požadujeme.

Nástěnné klimatizace  

Nástěnné klimatizace jsou u zákazníků nejoblíbenějším typem klimatizací. V současné době jsou vyráběny v takových provedeních, aby skvěle zapadly do prostoru, kam jsou umístěny. Další výhodou těchto klimatizací je jejich jednoduchá a rychlá montáž. Klimatizace neslouží pouze pro chlazení, ale může se s ní i topit a také může prostor částečně odvlhčit.

Klimatizace se skládá ze dvou částí: z vnitřní a z venkovní. Vnitřní jednotka bývá umístěna v místnosti, která má být vychlazena. Přesné umístění je velmi individuální, ale vždy je tato jednotka instalována v horní části stěny. Ovládá se pomocí dálkového ovladače.  

Venkovní jednotka se instaluje opět individuálně, dle prostorových možností. Může být umístěna na balkoně, fasádě, střeše, v některých případech i na konzoli na zemi. 

Jaký je rozdíl mezi Single split a Multi split?

Hlavní rozdíl je ve schopnosti venkovní jednotky obsluhovat jednu nebo více vnitřních jednotek.

Single split se skládá z jedné venkovní jednotky a jedné vnitřní jednotky.

Multi split se skládá z jedné venkovní jednotky a více vnitřních jednotek. 

Co je důležité pro výběr nástěnné klimatizace? 

1. Výkon – výkon klimatizace se určuje dle velikosti místnosti, která má být vychlazena, dále dle tepelných ztrát objektu a také dle toho, kolik spotřebičů se v místnosti nachází (např. počítače v kanceláři). 

2. Hlučnost – hlučnost je dalším důležitým aspektem, na který byste si měli dát při výběru pozor, jelikož některé jednotky mohou být hlučnější a není proto vhodné tyto jednotky umísťovat např. do ložnice. Hlučnost jednotky bývá uváděna v dB (decibelech) 

3. Spotřeba energie – klimatizační jednotka, kterou si vyberete, by měla spadat alespoň do energetické třídy A+ a vyšší 

Nástěnné klimatizace jsou zařízení vyžadující odbornou montáž. Dle nařízení EU č.517/2014 a zákona č.89/2017 je možné prodat klimatizaci koncovému zákazníkovi jen po předložení smlouvy o instalaci s certifikovanou osobou, která danou instalaci provede. 

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat. 

Mám zájem o nezávaznou nabídku nástěnné klimatizace

Nechejte nám na sebe kontakt, ozveme se Vám do 48 hodin.

Dodáváme nástěnné klimatizace těchto značek

Zobrazit partnery
Fujitsu
Sinclair
Panasonic
DAIKIN
Samsung
LG
Toshiba