Podstropně-parapetní klimatizace

Projektujeme, montujeme a servisujeme různé druhy a značky podstropně-parapetní klimatizace.

Podstropně-parapetní klimatizace

Pro instalace do místností bez dvojitých stropů nabízíme podstropně-parapetní vnitřní jednotky. Ideální klimatizační zařízení pro obchody, kde je potřeba místo na stěnách a strop je volný.

Podstropní a parapetní klimatizace

Podstropní i parapetní klimatizace jsou v současné době vyráběny v takových provedeních, aby skvěle zapadly do prostoru, kam jsou umístěny. Další výhodou těchto klimatizací je jejich jednoduchá a rychlá montáž. Klimatizace neslouží pouze pro chlazení, ale může se s ní i topit a také může prostor částečně odvlhčit.

Klimatizace se skládá ze dvou částí: z vnitřní a z venkovní. Vnitřní jednotka bývá umístěna v místnosti, která má být vychlazena.  Ovládá se pomocí dálkového ovladače.  

Venkovní jednotka se instaluje opět individuálně, dle prostorových možností. Může být umístěna na balkoně, fasádě, střeše, v některých případech i na konzoli na zemi. 

Podstropní klimatizace

Podstropní klimatizace je vhodné umisťovat do prostorů, kde nelze umístit kazetovou, nebo kanálovou klimatizaci. Jak již z názvu vyplývá, klimatizace bývá instalována na strop. Podstropní klimatizaci je vhodné pořídit do prostor, kde není možná instalace kazetové klimatizace, nebo kde nelze do podhledů nainstalovat klimatizace kanálovou. 

Parapetní klimatizace

Parapetní klimatizace je vhodná do menších prostor. Nejčastěji se instaluje do míst pod okenní parapet (tzn. v místě a výšce radiátorů), ale může být zapuštěna i do zdi. Díky těmto možnostem instalace téměř nenarušuje vzhled interiéru. Vytápění pomocí parapetní klimatizace může navozovat pocit jako u podlahového topení. 

Jaký je rozdíl mezi Single split a Multi split?

Hlavní rozdíl je ve schopnosti venkovní jednotky obsluhovat jednu nebo více vnitřních jednotek.

Single split se skládá z jedné venkovní jednotky a jedné vnitřní jednotky.

Multi split se skládá z jedné venkovní jednotky a více vnitřních jednotek. 

Co je důležité pro výběr nástěnné klimatizace? 

1. Výkon – výkon klimatizace se určuje dle velikosti místnosti, která má být vychlazena, dále dle tepelných ztrát objektu a také dle toho, kolik spotřebičů se v místnosti nachází (např. počítače v kanceláři). 

2. Hlučnost – hlučnost je dalším důležitým aspektem, na který byste si měli dát při výběru pozor, jelikož některé jednotky mohou být hlučnější a není proto vhodné tyto jednotky umísťovat např. do ložnice. Hlučnost jednotky bývá uváděna v dB (decibelech) 

3. Spotřeba energie – klimatizační jednotka, kterou si vyberete, by měla spadat alespoň do energetické třídy A+ a vyšší 

Podstropní i parapetní klimatizace jsou zařízení vyžadující odbornou montáž. Dle nařízení EU č.517/2014 a zákona č.89/2017 je možné prodat klimatizaci koncovému zákazníkovi jen po předložení smlouvy o instalaci s certifikovanou osobou, která danou instalaci provede. 

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat. 

Mám zájem o nezávaznou nabídku podstropně-parapetní klimatizace

Nechejte nám na sebe kontakt, ozveme se Vám do 48 hodin.

Dodáváme podstropně-parapetní klimatizace těchto značek

Zobrazit partnery
Fujitsu
Sinclair
DAIKIN
LG